3-Sınıf – Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar

yorumsuz
7.964
Çözülme Sayısı :7.964 kez çözüldü
Hazırlayan :Nazire Efecan
Kategori : TEST | 3.Sınıf Fen Bilİmleri | Ünite 6: YAŞAMIMIZDAKİ ELEKTRİKLİ ARAÇLAR |
Hazırlanış Tarihi :11 Şubat 2016
Toplam Soru / Süre :20 / 30 dakika
Test Hakkında :Elektrik enerjisi günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz enerji kaynaklarından birisidir. Elektriğin bulunmasıyla birlikte günlük yaşantımız daha kolay olmaya başladı. İşlerimizi daha kolay ve daha kısa zamanda yapabilmeye başladık. Elektrik kaynağı olmasa günlük yaşamımızda birçok sıkıntı yaşayabiliriz ve işlerimizin birçoğu aksayabilir.
İnsanların evlerinde kullandıkları elektrikli araç gereçlerin bazıları ampul, ütü, saç kurutma makinesi, bilgisayar, cep telefonu, televizyon, radyo, buzdolabı, tost - çay - kahve makineleri, elektrikli süpürgesi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, elektrikli ısıtıcılar, vb. dir.
Elektrik enerjisi günlük yaşamımızda aydınlatma, ısıtma, soğutma, kurutma, yemek hazırlama, pişirme, yıkama, hareket ettirme, haberleşme gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
Bu Test ortaokul 3.Sınıf öğrencilerine yönelik Fen Bilimleri dersi Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar ünitesi ile ilgili 3.Sınıf müfredatına uygun kazanımlar içeren 20 sorudan oluşmaktadır. Hazırlanan bu kazanım testi; siz öğrencilerimizin elektrik enerjisinin yaşamımızdaki kullanım alanlarını, İletken madde ve yalıtkan maddenin tanımını, Elektrik enerjisinin evlerimize kadar nasıl geldiği, Günlük yaşamımızda kullandığımız elektrik araçlar, Elektriğin güvenli kullanılması gibi konularda bilgilerini pekiştirmesini ve ölçmesini sağlayacaktır.
Testi çözmek için lütfen “Sınava Başlayın” butonuna tıklayınız. Başarılar…

Kesme

3.Sınıf Fen Bilimleri Dersi, Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar Ünitesi Genel Test 1

 

Basit elektrik devresi deneyi için sayfamızı ziyaret ediniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın