3.Sınıf – Gezegenimiz Tanıyalım Genel Değerlendirme Testi

yorumsuz
17.708
Çözülme Sayısı :17.708 kez çözüldü
Hazırlayan :Nazire Efecan (Sınıf Öğretmeni)
Kategori : TEST | 3.Sınıf Fen Bilİmleri | Ünite 7: GEZEGENİMİZİ TANIYALIM |
Hazırlanış Tarihi :11 Şubat 2016
Toplam Soru / Süre :20 / 30 dakika
Test Hakkında :Dünya, Güneş sistemindeki dokuz gezegenden bir tanesidir . Dünya'nın şekli topa veya portakala benzemektedir . Fakat onlar gibi tam olarak yuvarlak değildir. Dünya'mız alttan ve üstten basık, ortası biraz şişkin olan bir küreye benzemektedir.
Eski zamanlardan bu yana insanlar yaşadığımız Dünya'nın şeklini merak etmişlerdir. Dünya'nın bir tepsi gibi düz olduğunu düşünen bilim adamları olmuştur.
Eskiden bazı insanlar Dünya'nın kocaman bir öküzün boynuzları üzerinde duran bir yer olduğunu düşünüyorlardı . Aristo,Pisagor, Biruni ve Macellan gibi bilim adamları bu konuda çalışmalar yapmışlar ve Dünya'nın yuvarlak olduğunu ıspatlamışlardır.
Bu Test İlkokul 3.Sınıf öğrencilerine yönelik Fen Bilimleri dersi Gezegenimizi Tanıyalım ünitesi ile ilgili 3.Sınıf müfredatına uygun kazanımlar içeren 20 sorudan oluşmaktadır. Hazırlanan bu kazanım testi; siz öğrencilerimizin Gezegenimiz Dünya’nın yapısı özellikleri, diğer gezegenlerden farkları ve gezgenimizde gerçekleşen doğa olayları ile ilgili sorular ile seviyenizi kolaylıkla görebileceksiniz ve öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz.
Testi çözmek için lütfen “Sınava Başlayın” butonuna tıklayınız. Başarılar…

 

Kesme

3.Sınıf Fen Bilimleri Dersi, Gezegenimizi Tanıyalımn Ünitesi Genel Değerlendirme Test 1

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın