2.Sınıf – Yazım Kuralları Genel Değerlendirme Testi

yorumsuz
2.088
Çözülme Sayısı :2.088 kez çözüldü
Hazırlayan :Nazire Efecan (Sınıf Öğretmeni)
Kategori : TEST | 2.Sınıf Türkçe | Ünite 5: YAZIM KURALLARI |
Hazırlanış Tarihi :10 Mayıs 2016
Toplam Soru / Süre :20 / 30 dakika
Test Hakkında :Bir dili kullanırken yazıda ve söyleyişte kişiden kişiye farklı anlamlar oluşmasına izin vermemek için belirlenen ve dili kullanan herkes tarafından benimsenen kurallara yazım kuralları denir.
Dilimizi güzel kullanabilmek, söylemek istediklerimizi iyi anlatabilmek için yazım (imlâ) kurallarını bilmemiz ve uygun olduğu yerlerde kullanmamız gerekmektedir. Bu, bize sadece Türkçe dersi sınavlarında değil, günlük hayatta da kolaylıklar sağlayacaktır. Çünkü günlük yaşamımızda sürekli olarak dilimizi aktif olarak kullanmakatayız.
Bu Test İlkokul 2.Sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe dersi Yazım Kuralları ünitesi ile ilgili 2.Sınıf müfredatına uygun kazanımlar içeren 20 sorudan oluşmaktadır. Hazırlanan bu kazanım testi; siz öğrencilerimizin Türkçe dili yazım kuralları, büyük harf küçük harf yazım kuralları, sayıları yazarken dikkat edeceğimiz kurallar, birleşik ve ayrı yazılması gereken kelimelerin kuralları, kısaltmaların kullanımları ve bazı eklerin kullanımı ile ilgili sorular ile seviyenizi kolaylıkla görebileceksiniz ve öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz.
Testi çözmek için lütfen “Sınava Başlayın” butonuna tıklayınız. Başarılar…

2.Sınıf Yazım Kuralları Testi

2.Sınıf Türkçe Dersi, Yazım Kuralları Ünitesi, Genel Değerlendirme Testi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın